Az U12-es Viking csapatunk két edzőmérkőzést is játszott a héten, ezzel és készülve a következő héten induló edzőtáborra, aminek keretében a csapat Érsekújvárra utazik.
Az elő meccsre csütörtökön került sor az Újpest ellen ahol a csapat tisztesen helytállt, a végeredmény 3-1 lett a házigazdák javára.
A második meccsre Lévára utaztak szombaton, ahol a Léva csapata nyert 13-3-ra a Vikingjeink ellen. A meccseket Gömöri Csaba vezetőedző úgy értékelte, hogy hasznosak voltak és minden hiányosságot, erősséget megmutattak. Ezek tudatában lehet tovább edzeni és készülni a következő megmérettetésekre. Továbbá visszaszoktatja a gyerekeket a jégre.
Hétfőtől a felkészülés 3. hetében egy 5 napos edzőtáborba utaznak Érsekújvárra. A táborról Gömöri Csabát kérdeztük:
„Az utazás célja, hogy nem megszokott környezetben, kicsit elvonulva, 5 napig nyugodtan, napi 2 jeges és 2 száraz edzéssel készüljünk a bajnoki szezonra.
A legnagyobb hangsúlyt továbbra is az egyéni képzésre és a fejlesztésre fektetjük. Korcsolyatechnika, korongtechnika, ez a 2 legfőbb feladat, de bőven jut idő a taktikai elemek begyakorlására is.
Szárazon erősítés, gyorsítás és egyensúly fejlesztés lesz a hangsúlyos, a lőpad és az ütőkezelés mellett.
Elméleti továbbfejlesztést is napirendre tűztünk, így nem fognak unatkozni játékosaink.
Edzőmeccset is játszunk a helyi csapattal, hiszen a szlovák jégkorong még mindig előttünk jár, és ellenük nagy iramú meccseken tudjuk gyakorolni az eddig tanultakat.
A felkészülés alatt már lejátszottunk 2 erős edzőmérkőzést ahol kitűnt, hogy bár sokat javult a korcsolya tudásunk és a küzdeni akarás, de még messze nem olyan mint az elit csapatoknak vagy egy szlovák csapatnak.
Folyamatosan dolgozunk és apró lépésekkel kerülünk közelebb hozzájuk.
Célunk a szezonban, hogy az A bajnokságban felvegyük a versenyt mindenkivel. Nem is kifejezetten eredményben, hanem a mutatott játékban szeretnénk főleg fejlődni. A kettő hat egymásra, és hiszem, ha így edzenek a srácok továbbra is, akkor párosul eredménnyel is a munka.
Büszke vagyok mindenkire, nagyon szorgalmasak és alázatosak a gyerekek.
A stábom kiválóan segíti a munkát a gyerekek pedig élvezik a jégkorongot, és ez a legfontosabb!”
Az ünnepi hétvégén U12-es korosztályunk Szlovénia és Csehország felé vette az irányt. Következzen egy összefoglaló beszámoló a bledi tornáról:
Az U12 Kalóz csapat március 31-én, szombaton kora reggel indult útnak Bledbe, egy igen rangos nemzetközi tornára. Délben érkeztek meg, nem sok idő jutott kipihenni a hosszú utat, hiszen már délután 15:10-től első ellenfelükkel, a HKMH Bled csapatával mérkőztek meg. Egy kis pihenő után még este 19:10-től az EC KAC osztrák csapat ellen bizonyíthattak.
Április 1-jén, vasárnap három mérkőzést is játszottak játékosaink. Igen komoly ellenfelekkel néztek szembe, hiszen 09:20-tól az ASD USG Zoldo – olasz csapattal, 15:10-től Team Šalata – horvát csapattal, majd 19:50-kor a Blue Stars – cseh együttessel mérkőztek meg. A Kalózok mindent beleadtak mindhárom küzdelembe, sokat tanultak a külföldi csapatoktól.
Április 2-án reggel 09:20-tól léptek jégre a HC Ambri Piotta, svájci nemzetiségű csapattal szemben.
Összességében a tornán sikeresen helyt álltak a játékosok, sokat fejlődtek és tanultak. Belekóstolhattak nagy nemzetek játékkultúrájába. Mindemellett természetesen jól is érezték magukat, hiszen az edzők mindent megtettek ennek érdekében. Kirándultak a Bledi-tó körül, illetve Húsvét hétfőn csoki tojás meglepetés várt a gyerekekre.
Gömöri Csaba, a Kalózok edzője így számolt be a három napos túráról: „ Nagyon tanulságos 3 napot töltöttünk Bledben, egy nagyon komoly A szintű tornán, ahol svájci, olasz, szlovén és cseh élcsapatok ellen játszottunk. A torna lebonyolításában az is különlegesség volt, hogy számunkra nem megszokott módon, repülő cserével és testjátékkal zajlottak a mérkőzések. Ez azért is volt különleges, mert itthon csak az U14-es bajnokságban vannak ilyen szabályok. Minden játékos teljes erőbedobással küzdött, ami a legfontosabb. Mérkőzésről mérkőzésre gyorsultunk és fejlődtünk. Nagyon hasznosnak ítélem meg a tornát, hasznos tapasztalatokat gyűjtöttünk. A csapategység kialakításában is nagy segítségünkre volt a túra.”
Csehországban, Most városában kerül megrendezésre április 2-4-ig a magas színvonalú, nagy múltra visszatekintő Easter Cup elnevezésű nemzetközi torna, ahol 2006/2007-ben született játékosok vehetnek részt, 8 csapat verseng majd egymással.
A rangos eseményen olyan neves hoki nemzetek U-12-es csapatai vesznek részt, mint cseh, fehérorosz, német együttesek.
A csapatunk programja:
Április 1.:
Reggeli indulást követően körülbelül este 6 órakor érkezik meg a csapat Most városába a szállásra.
Április 2.:
Ezen a napon két mérkőzést játsszanak, 9:20-tól és 19:00-tól.
Április 3.:
12:00-kor játszanak mérkőzést, majd a helyosztó meccsek következnek.
Április 4.:
A helyosztó mérkőzések és a 14:00-kor kezdődő záró ceremónia után indul haza csapatunk.
Ancsin Lászlót, a Vikingek edzőjét kérdeztük a tornáról:
„ Az Easter Cup egy nagyon erős ellenfeleket felsorakoztató torna, így az elmúlt időszakban az edzéseken igyekeztünk ennek megfelelően felkészülni. Mindenképp remek lehetőség a gyerekek számára, hiszen külföldi játékosokkal mérhetik össze az erejüket, tanulhatnak tőlük, ami akár a későbbi jégkorongos pályafutásukat is előrelendítheti. Egy idegen országban tartott torna mindig nagy élmény a játékosok számára, már csak az utazás, a hangulat miatt is. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg új tudással és pozitív tapasztalatokkal térhetünk majd haza.”
Március 31. és április 2. között A szintű tornát rendeznek Bledben, amire 22 játékosunk és 2 edző utazik el. A tornáról érdemes tudni, hogy rendkívül magas színvonalú és nemzetközi. Egy időben zajlanak az U14 és U12-es korosztályú játékosok mérkőzései. A KMH utazó kerete az U12-es korosztályban mérkőzik majd meg a többi ország csapatával. Ellenfeleink nagy hoki nemzetek U12-es A csapatai, többek között: szlovén, ukrán, cseh, osztrák, olasz, horvát, svájci és belorusz.
A hétvége programja:
Március 31., péntek:
– Kora reggeli indulást követően délben érkeznek meg Bled városába. Első mérkőzésüket 15:10 perckor játsszák majd, aznap még 18:00-kor is megmérkőznek.
Április 1., szombat:
– Ezen a napon három mérkőzést játszanak majd, 9:20-kor, 14:00-kor és este 18:40-től.
Április 2. vasárnap:
-Reggel korán, 7:00-kor mérkőznek meg utolsó ellenfelükkel.
A tornáról Gömöri Csaba, csapatunk edzője nyilatkozott:
„ Minden évben hagyományosan megrendezik Bledben ezt a tornát, idén párhuzamosan U12 és U14-es mérkőzések zajlanak majd, mi az U12-es csapattal szerepelünk. Az ellenfelekről általánosan elmondható, hogy nagyon erős a mezőny. Mi tanulni, fejlődni megyünk, azt gondolom, hogy egy ilyen szintű torna a legjobb lehetőség erre. Ezen a megmérettetésen az a legfontosabb, hogy a gyerekek megtapasztalják, milyen külföldön, nagy múltú cseh vagy svájci csapattal játszani, más hoki kultúrákat megismerni, csapatként utazni és létezni külföldön, távol a szülőktől, és az országot képviselni egy ilyen rangos eseményen.
7 x 2 mérkőzést játszunk, mert minden félidő 1-1 mérkőzés, tehát 14 meccsen bizonyíthatunk.
Azt várom, hogy mindenki hozzon haza valamit, ami újat megtanult, ellesett és megérzett a hoki varázsából.
Azt gondolom, hogy nagyon jó hangulatú három nap elé nézünk és sportban, élményekben gazdag Húsvétjuk lesz a srácoknak!”
Március 23-25. között került megrendezésre Dunaújvárosban a Steel Bulls Cup, amely egy nemzetközi szintű torna, ahol 2007-2008-as születésű játékosaink vettek részt.
A torna részvevői négy magyar és négy szlovák csapat: HC Kosice, HO Hamikovo, MMHK Nitra, Ruzinov Bratislava, Dunaújváros, UTE, Miskolc, KMH Budapest.
Csapatunk a hétvége alatt hat, igen kiélezett mérkőzést játszott. A torna vasárnap délután egy záró ceremóniával ért véget.
A gyerekek nagyon élvezték a megmérettetést, amiről a képek is tanúskodnak! ??
Kiélezett küzdelmeket és fantasztikus hangulatot hozott a két napos Tüske Kupa, amit klubunk, a Kanadai Magyar Hokiklub szervezett március 17-18-i hétvégén a Tüskecsarnokban. A torna fő elemei az amerikai szuperliga csapatok mezei voltak, amiket az U10 és U12 korosztály játékosai magukra ölthettek a hétvége alatt. Összesen 8 csapat vett részt a tornán. Előzetes sorsolás alapján minden csapat egy amerikai szuperligás csapattá ˝válhatott˝ a hétvége erejéig:
Chicago Blackhawks
Montreal Canadiens
Toronto Maple Leafs
Vegas Golden Knights
New York Rangers
Ottawa Senators
Calgary Flames
Tampa Bay Lightning
A nézőtéren az amerikai csapatok nevének kiabálásával történt a szurkolás, vagyis a játékosok teljesen azonosultak azzal a csapattal, amit mezeiken viseltek. A Tüske Kupát a Tampa Bay Lightning nyerte, és érdekesség, hogy jelenleg a keleti főcsoport tabellájának élén is a Tampa Bay áll Amerikában.
Magyarországon most először került megrendezésre ez a nemzetközi torna, Európában pedig csak Svájcban, Fribourg városában elterjedt ez a kupa sorozat. Ezért volt egyedülálló és különleges ez a hétvége mind a gyerekeknek, szülőknek, edzőknek és jégkorong szeretőknek egyaránt.
A döntő meccsre – amit a Tampa Bay és a Toronto Maple Leafs játszott, – 264-en látogattak el vasárnap. Fantasztikus mérkőzésekkel teli két nap volt, izgalmas és felhőtlen hangulatot varázsolva a Tüskecsarnokban. A díjátadón kihirdették a csapatok legjobb játékosait, a torna gólkirályát, legjobb hátvédjét, a legjobb kapusát és a legtöbb pontot szerző játékost is, kiváló motivációt adva ezzel az utánpótlásnak a jövőre nézve.
Egyesületünk edzőjét, Gömöri Csabát megtisztelő feladat érte az elmúlt hetekben, ugyanis a Téli Olimpia szakkommentátori szerepére kérte fel az Eurosport. Csaba az egyesületünknél az U12 Kalózok csapat edzőjeként tevékenykedik. Elmondása szerint kihívás volt, de nagyon élvezte a feladatot, és bármikor szívesen vállalná, ha újra felkérnék. Csabát az élményeiről kérdeztük:
Milyen volt a közvetítési feladat, milyen impulzusok értek a munka alatt?
Nagyon élveztem, már régóta vonzott egy ilyen feladat. Szerencsére hamar beletanultam a technikai részébe. Különleges volt napról napra felkészülni a csapatokból, és érdekességeket gyűjteni a közvetítésekre. Nagyon sokrétű egy ilyen adás, nehéz egyszerre a mérkőzést figyelni, segíteni a kommentátor munkáját, folyamatos infót adni a nézőknek a játékosokról és szakmai dolgokról. Hatalmas öröm volt látni és megélni más sportágak közvetítését is az Eurosport stúdiójában.
Kikkel dolgoztál együtt, kinek a munkáját segítetted?
A jégkorongot két fiatal hoki szerető kommentátorral, Bognár Gergővel és Szathmári Attilával közvetíthettem együtt, akik nagyon sok mindent tudnak a sportról, és ami még fontosabb, szeretik is. Hamar megtaláltuk a közös hangot és jól kiegészítettük egymást a stúdióban és azon kívül is.
Pontosan miket közvetítettél?
15 női mérkőzést közvetíthettem, illetve szakkommentátor voltam ezeken. Ezen felül az a megtiszteltetés ért, hogy olyan férfi meccsekre is felkértek, mint az Egyesült Államok – Szlovákia vagy az Oroszország – Egyesült Államok meccs.
A női döntőt is megkaptam, az Egyesült Államok – Kanada örök rangadót, aminek kifejezetten örültem. Ami még extra boldogság, hogy a férfi olimpiai döntőn is segíthetem az Eurosport munkáját vasárnap hajnalban.
A jövőben is vállalnál még ilyen szakkommentátori feladatokat?
Mivel mindig is vonzott a média és a sportközvetítések, így ha máskor is felkérnek, természetesen igent mondok egy ilyen szép feladatra. Nagyon jól éreztem magam ebben a szerepben.
Szeretném megköszönni a KMH vezetőségének, hogy engedte ezt a kis kitekintést ebbe az irányba.
Szokásos karácsony előtti Bejgli Kupáját rendezte tegnap Kalóz csapatunk a Tüskesátorban. A Kalózok kétfelé oszlottak, a piros mezesek képviselték a Mákos, a fehérek pedig a Diós csapatot. A Mákosok vezetőedzőjének szerepét Gömöri Norbi töltötte be, míg a Diósok vezetőedzője Gömöri Csaba volt. A küzdelem 3:1-es Mákos győzelemmel zárult!
A rangadó után a két csapat közös evés-ivást rendezett a büfében, amit a meccs alatta a szülők megtöltöttek mindenféle finomsággal. Volt süti, gyümölcs, palacsinta és természetesen kölyök pezsgő is a koccintáshoz!
Gömöri Csaba, Kalóz csapatunk vezetőedzője:
” Norbival ezúton szeretnénk megköszönni a szülőknek, hogy a tegnapi Bejgli Kupára ennyi finomsággal készültek, nagyon kitettek magukért, tényleg elképesztő finomságok voltak. Igazán kitettek magukért, hogy egy jó buli kerekedjen a nagy derbi után!
A Mákos -Diós meccs kitűnő hokit hozott, a gyerekek kellő komolysággal álltak hozzá, de közben szemmel láthatóan élvezték a játékot. A Trófeát szépen megcsináltuk közösen az összecsapás előtt és büszkén vették át a Mákos csapat tagjai, akiknek kijelenthetjük, hogy MÁKjuk volt! 🙂
Külön köszönet Sille Tamás szakmai igazgatónknak, hogy a kezdő korongbedobást elvégezte! Óriási élmény volt a srácoknak, hogy végignézte a a meccsüket és szakmai tanácsokkal látta el őket.
A meccs után közvetlenül rendeztünk egy családi korizást, ahol a szülők, testvérek is korit húzhattak és felmehettek a jégre. Ezt nemcsak a gyerekek, hanem láthatóan a szülők is nagyon élvezték, örülök, hogy ennyien a korizás mellett döntöttek!
Még egyszer köszönet a szülőknek és a gyerekeknek is, hogy ilyen szuperül összehozták ezt a karácsonyi edzést! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!”
U12-es Kalóz csapatunk Gömöri Csabával Érsekújvárra utazott edzőtáborba, hogy a szezon elejére kiváló formába kerüljenek. A csapat 4 napot töltött el a helyszínen, ahol összesen 6 jeges és 4 száraz edzés fért bele a sűrű programba. Ezen kívül egyéb aktív programokon is részt vettek a gyerekek, valamint elmélet is szerepelt a programban.
Edzőjük, Gömöri Csaba értékelte a tábort:
„Örömmel vettem észre, hogy mindenki egyedül öltözött és egyedül kötötte a korcsolyát is! Ez nagyon jó, hiszen a szezon elején járunk még és ezzel már nem kell bajlódni. A felszerelések is rendben voltak, mindenki hozott mindent, amit kértem. Az edzéseken végzett munka, fegyelem és odafigyelés kiváló volt a gyerekek partnerek voltak mindenben és így minden előre eltervezett gyakorlatot el tudtunk végezni.
Összefoglalva elérte célját a külföldi tábor, hiszen szakmailag ideális környezetben és egy nálunk komolyabb hokikultúrában tölthettünk el 4 napot, ahol csak a jégkoronggal kellett foglalkozni. A gyerekek 24 órában egymásra voltak utalva, így barátságok kötődtek, jobban megismerték az edzőjüket illetve a csapattársukat is. A közösség összekovácsolódott. Ennek köszönhetően jó hangulatban fáradtunk el a 4 napban.”
Közben az U12-es Viking csapat itthon tartotta intenzív felkészülését napi két edzéssel, valamint edzőmérkőzéseken is kipróbálhatták a begyakoroltakat.
Mindkét csapat nagyon keményen készül az előttük álló szezonra, hogy minél eredményesebben tudjanak szerepelni 2017/18-ban.
You must be logged in to post a comment.