Kanadai támadóval érősít csapatunk: Maggie Peterson csatlakozik csapatunkhoz
Újabb támadóval erősödik a Hokiklub Budapest kerete a 2026/27-es szezonra: csapatunkhoz csatlakozik a kanadai Maggie Peterson. A 25 éves játékos öt szezont töltött a University of Windsor együttesénél, ahol a jégkorong mellett tanulmányaira is nagy hangsúlyt fektetett, és alap-, valamint mesterfokú diplomát is szerzett. Egyetemi évei alatt a kanadai egyetemi bajnokság meghatározó játékosai közé tartozott, … Kanadai támadóval érősít csapatunk: Maggie Peterson csatlakozik csapatunkhoz folytatása
Anna Kapocsi a Hokiklub Budapestnél folytatja
Újabb fiatal tehetséggel erősödik DFEL együttesünk 2026/2027-es kerete: a mindössze 19 éves kanadai-magyar csatár, Anna Kapocsi csatlakozik csapatunkhoz. Bár Kanadában született és ott nőtt fel, Anna számára a magyar kultúra mindig fontos része volt a mindennapoknak. Szülei Magyarországon születtek és nevelkedtek, így gyermekkorától kezdve erős kapcsolatot ápolt magyar gyökereivel, ráadásul több nyarat is hazánkban … Anna Kapocsi a Hokiklub Budapestnél folytatja folytatása
Shani Rossignol a Hokiklub Budapestben folytatja
Újabb légióssal bővül DFEL-csapatunk kerete a 2026/27-es szezonra: a kanadai Shani Rossignol Budapesten folytatja pályafutását. A támadó egyetemi éveit a Université de Moncton csapatánál töltötte, majd első európai idényében már a német Mad Dogs Mannheim együttesét erősítette a DFEL-ben. Shani már jól ismeri a DFEL tempóját és játékstílusát, a következő szezonban pedig már csapatunk színeiben … Shani Rossignol a Hokiklub Budapestben folytatja folytatása
Cseh hátvéddel erősít DFEL csapatunk
Klubunk DFEL-csapata újabb komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkező játékossal erősödik a 2026/27-es szezonra. A cseh válogatottban is többször szereplő hátvéd, Tereza Radová olimpiai részvétellel, négy A-csoportos világbajnoksággal és egy világbajnoki bronzéremmel érkezik Budapestre. A rutinos védő az elmúlt hat szezon nagy részét a svéd bajnokságban, a Leksand IF együttesénél töltötte, ahol értékes nemzetközi tapasztalatot szerzett Európa … Cseh hátvéddel erősít DFEL csapatunk folytatása
Sorozatban ötödször magyar bajnok a HKB női csapata
Csapatunk megnyerte a magyar bajnoki döntő mindent eldöntő harmadik mérkőzését, így sorozatban ötödik alkalommal hódította el a bajnoki címet. A finálé első mérkőzését február 18-án rendezték a Mátyásföldi Jégcsarnokban, ahol 1–0-s győzelmet arattunk a MAC Budapest ellen. Egy héttel később a párharc második mérkőzésén ellenfelünk 2–1-re nyert, így a bajnoki cím sorsa a harmadik, mindent … Sorozatban ötödször magyar bajnok a HKB női csapata folytatása
Sorsdöntő csata a Tüskesátorban – A tét az OB1-es bajnoki cím
Elérkeztünk a magyar bajnokság harmadik, egyben mindent eldöntő mérkőzéséhez. Holnap 19:35-től hazai jégen, a Tüskesátorban lépünk pályára, ahol az OB I-es bajnoki cím sorsa dől el. Címvédőként a cél egyértelmű: újra elnyerni a vándorkupát. A párharc első találkozóján mi diktáltuk a tempót, kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és érvényesíteni tudtuk az akaratunkat. A második összecsapás … Sorsdöntő csata a Tüskesátorban – A tét az OB1-es bajnoki cím folytatása
Berlinben folytatódik az elődöntő
Nyitott maradt a párharc az elődöntőben: 1–1-es állásról utazik csapatunk Berlinbe, ahol szombaton és vasárnap akár el is dőlhet, ki jut be a fináléba. Az első mérkőzésen azt az arcunkat mutattuk, amelyre egész szezonban építeni tudtunk. Fegyelmezett védekezés, határozott támadójáték és végig kontrollált tempó jellemezte a játékunkat. A 3:0-s győzelem teljesen megérdemelt volt: Seregély nyitotta … Berlinben folytatódik az elődöntő folytatása
Kezdődik a DFEL rájátszás
Hétvégén elrajtol a blossom-ic DFEL 2025/2026-os szezonjának rájátszása, csapatunk pedig az alapszakasz második helyéről várja az elődöntőt. Az ellenfél az Eisbären Berlin lesz, a párharc ezúttal best of five rendszerben zajlik, vagyis három győzelem szükséges a döntőbe jutáshoz. Az alapszakaszbeli hullámzó kezdés után egyre stabilabb és tudatosabb játék jellemezte a csapatot. A szezon végére … Kezdődik a DFEL rájátszás folytatása
A harmadik mérkőzésen dől el az OB1-es bajnoki cím sorsa
Nem sikerült lezárnunk a párharcot hazai jégen: az OB1-es döntő második mérkőzésén 2:1-es vereséget szenvedtünk, így a két győzelemig tartó finálé állása 1:1-re módosult. A bajnoki cím sorsa jövő szerdán, a mindent eldöntő harmadik találkozón dől el. Nem kezdtük jól az összecsapást. Az első harmadban sok volt a kiállítás, és a kelleténél több teret engedtünk … A harmadik mérkőzésen dől el az OB1-es bajnoki cím sorsa folytatása
Jöhet az OB1-es döntő második felvonása
Szerda este 19:35-kor folytatódik az OB1-es döntő a városi rivális MAC Budapest ellen. A két győzelemig tartó párharc első mérkőzését idegenben sikerült megnyernünk, így 1–0-s előnnyel várhatjuk a második felvonást. A helyzet egyértelmű: hazai pályán már lezárhatjuk a finálét és megszerezhetjük a bajnoki címet. Az első találkozón végig kontroll alatt tartottuk a játékot. Fegyelmezetten védekeztünk, … Jöhet az OB1-es döntő második felvonása folytatása
Kiss-Simon Franciska

Dabasi Réka

Mayer Fruzsina

Márton Adél
Szamosfalvi Petra

Alaina Tanski
Hajdu Lilu
Elli Mäkelä
Szelényi Nina

Horváth Maja
Márton Luca
Gergely Dalma
Seregély Míra
Milibák Helga
Tóth Zsófia

Koncz Boglárka
Une Bjelland
Fehér Nikolett
Lauren Stenslie
Huszák Alexandra

Mika Väärälä, vezetőedző
Mika játékos-pályafutása befejezése után, 2010-ben kezdett el vezetőedzőként dolgozni a finn élvonalbeli JYP csapatánál. 2013-ban Ausztriába tette át székhelyét, ahol az osztrák utánpótlás- és felnőtt válogatottak mellett a bajnoki rivális EHV Sabres együttesét is irányította – utóbbi csapattal bajnoki címet is nyert.
2016-ban vette át EWHL-csapatunk irányítását, és egy rövid kitérőt leszámítva öt szezonon át vezette együttesünket. Ez idő alatt számos sikert ért el a nemzetközi EWHL és EWHL Supercup, valamint a hazai bajnoki sorozatokban.
Ezt követően két évre visszatért Finnországba, ahol a női U16-os válogatott, illetve a KalPa klubcsapat vezetőedzőjeként dolgozott.
2024-ben ismét csatlakozott klubunkhoz, ahol a szezon során Szilágyi Leventével együttműködve segítette a DFEL-csapat felkészítését. A 2025/26-os idénytől kezdve ismét vezetőedzőként irányítja női együttesünket.

Nagy Richárd
Ricsi játékosként és edzőként is több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a jégkorong világában. Pályafutása során háromszoros MOL Liga-bajnok (2009, 2012, 2013), kétszeres magyar bajnok (2013, 2014), emellett ifjúsági és junior világbajnoki érmeket is szerzett a magyar válogatott tagjaként.
Edzőként az elmúlt években elsősorban női csapatokkal dolgozott. Négy szezonon keresztül tevékenykedett a Budapest Jégkorong Akadémia női EWHL-együttesénél, ahol másodedzői és vezetőedzői feladatokat is ellátott. Emellett tagja volt a női U18-as válogatott szakmai stábjának világbajnoki szereplés során.
A 2025/26-os szezonban klubunk DFEL-csapatának másodedzőjeként dolgozik.

You must be logged in to post a comment.