Kihirdettük a 2025/26-os szezon egyéni díjazottjait

A szezon lezárásával utánpótlás- és Andersen Liga-csapatainknál is átadtuk az év végi egyéni elismeréseket. A díjakkal azokat a játékosokat jutalmaztuk, akik teljesítményükkel, hozzáállásukkal és példamutatásukkal kiemelkedtek a 2025/26-os idény során.

Az elismerések három kategóriában kerültek kiosztásra. A Legjobb csapattárs díj sorsáról maguk a játékosok döntöttek szavazataikkal, míg a Legtöbbet fejlődött játékos és a Legszorgalmasabb játékos elismeréseket az edzők ítélték oda a szezon során nyújtott teljesítmények alapján.

Díjazottjaink

U12

Legjobb csapattárs: Varga Ádám
Legtöbbet fejlődött játékos: Burucs Benett
Legszorgalmasabb játékos: Tarkó Zara Zoé

 

U14

Legjobb csapattárs: Bagdi Zétény
Legtöbbet fejlődött játékos: Vígh Bálint György
Legszorgalmasabb játékos: Kolbenheyer Júlia

 

U16

Legjobb csapattárs: Kiss-Kovács Hunor
Legtöbbet fejlődött játékos: László-Olasz Brúnó
Legszorgalmasabb játékos: Schober Flóra

 

U19

Legjobb csapattárs: Eleki Marcell
Legtöbbet fejlődött játékos: Hodosi András
Legszorgalmasabb játékos: Gaál Kristóf

Andersen Liga

Legjobb csapattárs: Tóth Krisztián

 

Gratulálunk valamennyi díjazottnak! Büszkék vagyunk a szezon során mutatott fejlődésetekre, elhivatottságotokra és arra a munkára, amelyet nap mint nap a jégpályán és azon kívül is beletesztek. Sok sikert kívánunk a következő szezonra!

Kanadai támadóval érősít csapatunk: Maggie Peterson csatlakozik csapatunkhoz

Újabb támadóval erősödik a Hokiklub Budapest kerete a 2026/27-es szezonra: csapatunkhoz csatlakozik a kanadai Maggie Peterson. A 25 éves játékos öt szezont töltött a University of Windsor együttesénél, ahol a jégkorong mellett tanulmányaira is nagy hangsúlyt fektetett, és alap-, valamint mesterfokú diplomát is szerzett. Egyetemi évei alatt a kanadai egyetemi bajnokság meghatározó játékosai közé tartozott, mielőtt a 2025/26-os szezonban Európába igazolt.

Első európai idényében az EWHL-ben szereplő Lakers csapatát erősítette, ahol rögtön eredményes szezont produkált. Huszonkét mérkőzésen 11 gólt szerzett és 13 asszisztot jegyzett, így összesen 24 ponttal zárta a bajnokságot.

Új igazolásunkat pályafutásáról, játékstílusáról és a Hokiklub Budapesttel kapcsolatos céljairól is kérdeztük.

Öt szezont töltöttél a University of Windsor csapatánál, mielőtt Európába igazoltál. Mit jelentett számodra ez az időszak játékosként és emberként?

A Windsorban töltött idő rendkívül értékes volt számomra. Játékosként lehetőségem volt Kanada legjobb egyetemi sportolói ellen versenyezni, ami sokat segített abban, hogy felkészüljek a profi jégkorongra. Emberként pedig az, hogy a jégkorong mellett megszereztem az alap- és mesterfokú diplomámat is, megtanított a fegyelemre, az időbeosztásra, és egy erős alapot adott az élethez a sporton túl is.

A diploma megszerzése után úgy döntöttél, hogy Európában folytatod a pályafutásodat. Mi motivált ebben a döntésben?

Szerettem volna kipróbálni magam profi szinten, és tovább fejleszteni a játékomat. Az európai szereplés remek lehetőség arra, hogy új tapasztalatokat szerezzek, tehetséges játékosok ellen játszhassak, és a jégen, valamint azon kívül is fejlődjek.

Mi fogott meg a Hokiklub Budapestben, és mi győzött meg arról, hogy ez a megfelelő lépés a karrieredben?

Lenyűgözött a klub professzionális működése, az ambíciói és a játékosok fejlődése iránti elkötelezettsége. A vezetőkkel folytatott beszélgetések után úgy éreztem, hogy ez a megfelelő környezet ahhoz, hogy tovább fejlődjek, miközben egy versenyképes csapat sikereihez is hozzájárulhatok.

Hogyan jellemeznéd a játékstílusodat, és mit szeretnél hozzátenni a csapat játékához?

Képzett, támadó szellemű játékosnak tartom magam, aki szeret helyzeteket kialakítani a társainak. Szeretnék kreativitást, jó játékintelligenciát és támadóerőt hozni a csapatba, valamint minden játékhelyzetben pozitív hatással lenni a teljesítményünkre.

Milyen célokkal vágsz neki a budapesti időszaknak és a következő szezonnak?

Szeretnék tovább fejlődni profi játékosként, és a támadójátékban is meghatározó szerepet betölteni, miközben a pályán és azon kívül is a csapat segítségére vagyok. Egyéni céljaim mellett azonban a csapat sikere a legfontosabb számomra. Mindent meg szeretnék tenni azért, hogy eredményes szezont zárjunk, és esélyünk legyen a magyar, valamint a német bajnoki cím megszerzésére.

Anna Kapocsi a Hokiklub Budapestnél folytatja

 

Újabb fiatal tehetséggel erősödik DFEL együttesünk 2026/2027-es kerete: a mindössze 19 éves kanadai-magyar csatár, Anna Kapocsi csatlakozik csapatunkhoz. Bár Kanadában született és ott nőtt fel, Anna számára a magyar kultúra mindig fontos része volt a mindennapoknak. Szülei Magyarországon születtek és nevelkedtek, így gyermekkorától kezdve erős kapcsolatot ápolt magyar gyökereivel, ráadásul több nyarat is hazánkban töltött. Új játékosunkat egy rövid bemutatkozó interjú keretében ismerhetjük meg közelebbről:

 

Kanadában születtél és nőttél fel, ugyanakkor magyar gyökerekkel rendelkezel, és korábban már többször jártál Magyarországon. Mennyire különleges számodra, hogy most abban az országban jégkorongozhatsz, ahonnan a családod származik?

Nagyon különleges. Bár Kanadában nőttem fel, mivel mindkét szülőm Magyarországon született és nevelkedett, a magyar kultúra végig meghatározó része volt az életemnek. Nagyon izgalmas lehetőség, hogy Magyarországon játszhatok, és még jobban elmerülhetek abban a kultúrában, amelyet a szüleim már gyerekkoromban megismertettek velem.

A két kultúra keveredése sokat adott nekem, de mindig nagyra értékeltem a magyar szemléletet: a kemény munkát, a környezetünk iránti tiszteletet és azt, hogy magabiztosan tudjunk kiállni magunkért. Sokat jelent majd számomra, hogy azt a kultúrát és értékrendet képviselhetem, amely meghatározta a neveltetésemet.

És persze annak is örülök, hogy végre mindenki ki tudja majd mondani a vezetéknevemet!

 

Miért döntöttél úgy, hogy a Hokiklub Budapestnél folytatod a pályafutásodat?

A szakmai stáb és a csapat kultúrája. Tavaly nyáron lehetőségem volt részt venni egy táborban, ahol több játékossal és a stáb tagjaival is találkoztam. Mindenki rendkívül befogadó volt, és ez sokat jelentett számomra.

Nagyon várom azt is, hogy kipróbálhassam magam a DFEL-ben. Mindig is arról álmodtam, hogy Európában játsszak, a Hokiklub Budapest pedig lehetőséget ad arra, hogy magasabb szinten hokizzak, miközben egy számomra ismerős kulturális közeg vesz körül.

 

Hogyan jellemeznéd magad játékosként, és mit szeretnél hozzátenni a csapat teljesítményéhez a következő szezonban?

Kitartó játékos vagyok, aki gólszerző mentalitással lép jégre. Szeretem olvasni a játékot, jól látom a helyzeteket, ezért sok különböző szituációban lehet rám számítani.

Szeretném a versenyszellememet, az energiámat és a vezetői képességeimet is a csapat szolgálatába állítani, a jégen és azon kívül egyaránt.

 

Mindössze 19 évesen nagy lépés Európába költözni. Mit vársz leginkább ettől az időszaktól?

Izgatottan várok minden kihívást, ami szembejön velem. Szerintem nagyon sokat fogok fejlődni attól, hogy önállóan élek majd Budapesten.

Gyerekként a nyarakat gyakran Magyarországon töltöttem, de most először lesz lehetőségem hosszabb időt itt élni. Szeretném fejleszteni a magyar nyelvtudásomat, megismerni egy új hokikultúrát és minél több tapasztalatot szerezni.

 

Milyen célokat tűztél ki magad elé a következő szezonra, egyénileg és csapatszinten?

Csapatszinten szeretném megnyerni a magyar bajnokságot és a DFEL-t is.

Személyes célom, hogy minél többet segítsem a csapatot a győzelmek elérésében, helyzeteket alakítsak ki, és a játék minden területén megbízható játékos legyek.

Shani Rossignol a Hokiklub Budapestben folytatja

Újabb légióssal bővül DFEL-csapatunk kerete a 2026/27-es szezonra: a kanadai Shani Rossignol Budapesten folytatja pályafutását. A támadó egyetemi éveit a Université de Moncton csapatánál töltötte, majd első európai idényében már a német Mad Dogs Mannheim együttesét erősítette a DFEL-ben.

Shani már jól ismeri a DFEL tempóját és játékstílusát, a következő szezonban pedig már csapatunk színeiben bizonyíthat. Új játékosunkat egy rövid bemutatkozó interjú keretében ismerhetjük meg közelebbről:

A tavalyi szezonban már szerepeltél a DFEL-ben. Miért döntöttél úgy, hogy a Hokiklub Budapestnél folytatod a pályafutásodat?

Az első évem után úgy éreztem, Európa a megfelelő hely számomra ahhoz, hogy játékosként és emberként is tovább fejlődjek. Azért választottam a Hokiklub Budapestet, mert nagyon tetszett a klub víziója és az a lehetőség, amit kínáltak nekem. Olyan környezetben szerettem volna lenni, ahol tovább fejlődhetek, magas szinten versenyezhetek, és segíthetem a csapat sikerét. Budapest pedig egy izgalmas új kihívásnak tűnt számomra.

Az előző idényben Európába igazoltál, és a Mad Dogs Mannheim csapatánál játszottál a DFEL-ben. Mi jelentette a legnagyobb különbséget az észak-amerikai hokihoz képest?

Szerintem a legnagyobb különbséget a játék stílusa és az új környezethez való alkalmazkodás jelentette. Európában sokkal több hely van a jégen, mint Észak-Amerikában, emiatt a játék is más érzést ad, és alkalmazkodni kell a ritmushoz, illetve a döntéshozatalhoz. A jégen kívül a nyelvi különbségek is nehezek voltak eleinte, főleg úgy, hogy távol voltam otthonról, és amikor megérkeztem, szinte senkit sem ismertem. Ugyanakkor ez az élmény emberként is sokat adott nekem. Önállóbb lettem, kiléptem a komfortzónámból, és megtanultam gyorsan alkalmazkodni a jégen és azon kívül is.

Egyetemi éveidet a Université de Moncton csapatánál töltötted. Hogyan tekintesz vissza erre az időszakra?

A Monctonban töltött éveim nagyon fontosak voltak a fejlődésem szempontjából. A jégen megtanultam, hogyan kell folyamatosan magas szinten teljesíteni, és hogyan lehet összeegyeztetni a komoly hokit az élet más területeivel járó felelősségekkel. A jégen kívül is rengeteget fejlődtem emberként, életre szóló barátságokat kötöttem, és sokat tanultam a fegyelemről, a nyomás kezeléséről és a csapatmunkáról. Mindenképpen egy meghatározó fejezete volt a pályafutásomnak.

Hogyan jellemeznéd magad játékosként, és miben segítheted leginkább a csapatot a következő szezonban?

Keményen dolgozó és versengő játékosnak tartom magam, aki minden nap energiát próbál hozni a csapatba. Szeretek gyors és fegyelmezett hokit játszani, és a tőlem telhető módon segíteni a csapatot. Úgy gondolom, hogy sebességet, intenzitást, pozitív energiát és erős munkamorált tudok hozzátenni a közösséghez. Emellett olyan játékos vagyok, aki folyamatosan fejlődni szeretne, és mindig próbálja feszegetni a saját határait.

Milyen személyes és csapatszintű célokat fogalmaztál meg a következő szezonra?

Személyes célom, hogy tovább fejlesszem a játékomat, és még komplettebb játékossá váljak. Szeretnék kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani, fontos pillanatokban segíteni a csapatot, valamint fizikálisan és mentálisan is folyamatosan fejlődni a szezon során. Csapatszinten pedig remélem, hogy együtt valami különlegeset tudunk építeni, minden mérkőzésen keményen versenyzünk majd, és egy olyan sikeres szezont zárunk, amire mindannyian büszkék lehetünk.

Cseh hátvéddel erősít DFEL csapatunk

Klubunk DFEL-csapata újabb komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkező játékossal erősödik a 2026/27-es szezonra. A cseh válogatottban is többször szereplő hátvéd, Tereza Radová olimpiai részvétellel, négy A-csoportos világbajnoksággal és egy világbajnoki bronzéremmel érkezik Budapestre.

A rutinos védő az elmúlt hat szezon nagy részét a svéd bajnokságban, a Leksand IF együttesénél töltötte, ahol értékes nemzetközi tapasztalatot szerzett Európa egyik legerősebb női ligájában. Új játékosunkat egy rövid bemutatkozó interjú keretében ismerhetjük meg közelebbről:

Többször is képviselted a cseh válogatottat nagy nemzetközi tornákon, köztük az olimpián és több A-csoportos világbajnokságon is. Mit jelent számodra visszagondolni ezekre az élményekre?

A cseh válogatott képviselete olyan eseményeken, mint az olimpia vagy a világbajnokság, őszintén szólva olyasmi, amit fiatal koromban sosem gondoltam volna. Minden torna adott valamit: boldog emlékeket, türelmet, és legfőképpen jobb jégkorongozóvá tett. Szeretném ezeket a tapasztalatokat a csapatba is magammal hozni, és olyan játékos lenni, aki különbséget tud jelenteni a jégen.

Az elmúlt években Svédországban játszottál, amelyet a női jégkorong egyik legerősebb európai közegének tartanak. Mennyiben segítette ez a fejlődésedet játékosként?

Svédország rengeteget segített nekem, a jégen és azon kívül is. Ott a hoki nagyon gyors, okos és szervezett, így sokat kellett fejlődnöm döntéshozatalban és korcsolyázásban is. Szerintem ott vált belőlem igazán komplett hátvéd. Emellett a külföldi élet önállóságra is tanít. A svéd hokikultúra pedig megtanít arra, hogyan legyél következetes nemcsak a meccsnapokon, hanem a mindennapokban is.

Miért döntöttél úgy, hogy a következő szezonban a Hokiklub Budapesthez igazolsz, és a DFEL-ben folytatod a pályafutásodat?

Úgy éreztem, ez a megfelelő következő lépés számomra. A DFEL évről évre egyre erősebb bajnokság lesz. Olyan helyet kerestem, ahol tovább fejlődhetek, fontos szerepet kaphatok, és részese lehetek valami sikeres építésének. Ráadásul Budapest is egy nagyon szép város. A jó hoki és a jó ételek veszélyes kombinációt jelentenek számomra.

Hátvédként hogyan jellemeznéd a játékstílusodat? Milyen erősségekkel tudod segíteni az új csapatodat?

Hibrid hátvédként jellemezném magam. Megbízható vagyok védekezésben, de a támadások támogatásából is ki tudom venni a részem. Fizikális játékosnak tartom magam, emellett nyugodt vagyok a koronggal. Talán a legfontosabb, hogy nagyon versengő típus vagyok, ezért energiát, versenyszellemet és higgadtságot szeretnék hozni a csapatba nyomás alatt is.

Milyen személyes és csapatszintű célokat fogalmaztál meg a következő szezonra?

Személy szerint szeretnék tovább fejlődni a játékom minden területén, és még kiegyensúlyozottabb játékossá válni a szezon során. Csapatszinten egyértelmű cél, hogy a bajnokság élmezőnyében szerepeljünk és megnyerjük az DFEL-t. Emellett szeretnék egy kis cseh nyelvet is tanítani a csapattársaimnak, hogy csehül is tudjunk beszélgetni egymással.

Folytatjuk akadémistáink bemutatását

A Hokiklub Budapestnél preakadémiaként az egyik fontos célunk, hogy játékosainkat segítsük a fejlődésük következő lépcsőfokáig, és minél több fiatalunk kapjon lehetőséget akadémiai környezetben folytatni pályafutását. Sorozatunkban ezúttal Bagdi Zétényt mutatjuk be, aki a 2025/2026-os szezonban U14-es csapatunk egyik meghatározó játékosa volt.

Zétény az alapszakasz során 10 mérkőzésen 6 gólt és 5 gólpasszt jegyzett, míg a középszakaszban csapatunk legeredményesebb játékosaként 5 góllal és 5 assziszttal zárt. A következő szezont már akadémiai környezetben kezdi meg a FEHA19 kötelékében.

Mikor és hogyan ismerkedtél meg a jégkoronggal?
2019/2020-as tanévben, első osztályban testnevelésóra helyett az osztálytársaimmal hokizni jöttünk ide a HKB-hoz Karcsi bácsihoz.

Hány évesen kerültél a Hokiklub Budapesthez?
7 évesen.

Mit szerettél a legjobban a KMH-ban töltött évek alatt?
A csapatot, a barátokat és a nagypályát. 🙂

Volt olyan csapattársad vagy edződ, aki különösen nagy hatással volt rád? Miért?
Nochta Kristóf edző, mert mindig a legjobbat akarta kihozni belőlem. Amikor összetörtem, megtanított felállni.

Mit tartasz eddigi pályafutásod legnagyobb sikerének?
Kétszer is lehettem csapatkapitány, nyertem KML-díjakat, részt vehettem több külföldi tornán, valamint a Pee-Wee Hockey Tournamenten is.

Ha egy fiatalabb játékos megkérdezné, miért érdemes itt játszani, mit mondanál neki?
Minden edző kedves, megértő és segítőkész.

Mit éreztél, amikor megtudtad, hogy bekerültél az akadémiára?
Örömöt és boldogságot.

Mik a céljaid a jégkorongban az elkövetkezendő években?
Szeretnék minél többet fejlődni az akadémián gyorsaságban, ügyességben és a játék minden területén. Hosszú távú célom, hogy egyszer külföldi csapatban is bizonyíthassak.

Hogyan fogsz visszaemlékezni a KMH-ban eltöltött időszakra?
Mindig jó szívvel gondolok vissza a csapatra és az edzőkre.

Gratulálunk Zéténynek az elért eredményhez, további pályafutásához sok sikert kívánunk!

Új sorozat indul: akadémiára került játékosainkat mutatjuk be

 

A Hokiklub Budapestnél preakadémiaként az egyik fontos célunk, hogy játékosainkat segítsük a fejlődésük következő lépcsőfokáig, és minél több fiatalunk kapjon lehetőséget akadémiai környezetben folytatni pályafutását. Az elmúlt években számos játékosunk lépett tovább magasabb szintre, most pedig egy új sorozatban szeretnénk közelebbről is bemutatni azokat a hokisokat, akik kemény munkájukkal kiérdemelték ezt a lehetőséget.

Elsőként Zaccomer Ábelt mutatjuk be, aki a 2025/2026-os szezonban az U14-es csapatunk egyik meghatározó játékosa volt. Az alapszakasz során 10 mérkőzésen 8 gólt és 4 gólpasszt szerzett, míg a középszakaszban 14 találkozón 5 gólig és 4 asszisztig jutott. A helyosztókon is eredményes volt, két mérkőzésen egy-egy góllal és gólpasszal segítette csapatát. Ábel a következő szezont már a FEHA19 akadémiáján kezdi meg.

 

Mikor és hogyan ismerkedtél meg a jégkoronggal?
A testvéreim jégkorongoztak, ami nekem nagyon tetszett, ezért mindig is jégkorongos akartam lenni.

Hány évesen kerültél a Hokiklub Budapesthez?
Négy évesen kezdtem, először Karcsi bácsi ovis hokijára jártam, ott tanultam meg korizni.

Mit szerettél a legjobban a KMH-ban töltött évek alatt?
A legjobban a társaságot szerettem, jófejek voltak a többiek, mindig jó volt a hangulat az öltözőben. Nagyon jók voltak az edzések, sokat tudtam fejlődni. Jók voltak a cseh és az erdélyi tornák is.

Volt olyan csapattársad vagy edződ, aki különösen nagy hatással volt rád? Miért?
Nagyon sok jó edzőm volt itt, de Kristóf különösen sokat tett hozzá a fejlődésemhez.

Mit tartasz eddigi pályafutásod legnagyobb sikerének?
Talán azt, hogy eljutottam Kanadába, és a Peewee torna legmagasabb, AAA csoportjában játszhattam.

Mit éreztél, amikor megtudtad, hogy bekerültél az akadémiára?
Nagyon sokat dolgoztunk a tryout előtt, hogy sikerüljön, és nagyon örültem, hogy bekerültem a FEHA19 akadémiára.

Mik a céljaid a jégkorongban az elkövetkezendő években?
Először is szeretnék minél többet játszani az akadémiai nagycsapatban, sok játékidőt kapni. Jó lenne minél többször a válogatottban is játszani.

Ha egy fiatalabb játékos megkérdezné, miért érdemes itt játszani, mit mondanál neki?
Szerintem nagyon jó itt játszani, mert jó a képzés és jó a hangulat.

Hogyan fogsz visszaemlékezni a KMH-ban eltöltött időszakra?
Nagyon jó emlékeim vannak. A jégen kívül például nagyon jók voltak az évzárók minden szezon végén, de az is szép emlék, hogy egyszer megnyertük a Tüske Kupát.

Ábelnek sok sikert kívánunk a FEHA19 akadémiáján, és büszkék vagyunk rá, hogy játékosként nálunk fejlődött évekig!

VIII. Tüske Kupa: újra NHL-hangulat a Tüskesátorban

Május 9–10. között immár nyolcadik alkalommal rendezi meg egyesületünk a szezon egyik legkülönlegesebb eseményét, a Tüske Kupát. A hagyományokhoz hűen idén is a Tüskesátor ad otthont a tornának, ahol a csapatok ezúttal is NHL-mezekben lépnek jégre – garantálva az egyedi hangulatot és az igazi „nagy ligás” élményt.

A torna különlegessége, hogy a hazai utánpótláscsapatok egy hétvége erejéig ikonikus NHL-klubok színeiben versenyeznek. Az idei tornán négy csapat vesz részt, az alábbi NHL-megfeleltetéssel:

Hokiklub Budapest – Tampa Bay Lightning
UTE – Edmonton Oilers
DVTK – Los Angeles Kings
Vasas – San Jose Sharks

A szombati játéknapon a csapatok körmérkőzéses rendszerben csapnak össze, ahol mindenki mindenkivel megmérkőzik. A nap már délelőtt 10:00-kor elindul, és egészen estig pörögnek majd a mérkőzések. A csoportkör végén kialakuló sorrend határozza meg a vasárnapi elődöntők párosításait.

Vasárnap már a rájátszásé a főszerep: a csoportkör után kialakult sorrend alapján az egyenes kieséses szakaszban folytatódnak a küzdelmek. Az elődöntőkben az első helyezett a negyedikkel, míg a második a harmadikkal találkozik. A vesztesek a bronzmérkőzésen lépnek jégre, a győztesek pedig a döntőben harcolnak meg a VIII. Tüske Kupa trófeájáért. A finálét 14:25-től rendezik, amelyet ünnepélyes díjátadó követ.

Ezüstéremmel zártuk a IX. Méri Janka Emléktornát

Április 25–26. között immár kilencedik alkalommal rendeztük meg a Méri Janka Emléktornát a Tüskesátorban, amely mára a hazai női jégkorong egyik meghatározó hagyományává vált. A hétvége méltó módon szolgálta egykori játékosunk emlékét: kiváló hangulat, sok szép megoldás és rengeteg mosoly jellemezte a tornát – a legkisebbektől a felnövekvő utánpótlásig.

A programot szombaton a legfiatalabbak nyitották: az U10-es lány torna remek alaphangot adott a hétvégének. A Hokiklub Budapest két csapattal képviseltette magát, mellettük a KSI és a MAC Budapest játékosai léptek jégre.

Délután kezdetét vette a IX. Méri Janka Emléktorna, ahol négy csapat – a Hokiklub Budapest, a KSI, a Hatvani Gigászok és a Lehel HC – küzdött meg egymással. Csapatunk magabiztos játékkal kezdte a tornát, és az első napon két győzelmet aratva tette le névjegyét.


Eredmények – 1. nap:

Hokiklub Budapest – KSI 6–4

Hatvan – Lehel 3–2

KSI – Lehel 9–0

Hokiklub Budapest – Hatvan 8–0

A lendület vasárnap is kitartott: a Lehel HC elleni mérkőzésen is sikerült győzni, így veretlenül jutottunk be a döntőbe, ahol ismét a KSI együttese várt ránk.

A fináléban ezúttal ellenfelünk bizonyult jobbnak, így csapatunk ezüstéremmel zárta a tornát.

A torna végeredménye:

I. KSI

II. Hokiklub Budapest

III. Lehel HC

IV. Hatvani Gigászok

A hétvége végén egyéni díjak is gazdára találtak. Csapatunkból Matusek Maja a torna legjobb csatára lett, míg a Hokiklub Budapest legjobbjának járó elismerést Kolbenheyer Júlia vehette át. Külön öröm, hogy a torna legfiatalabb játékosa címet is HKB-s játékos érdemelte ki: Kiszely-Ortutay Elza.

Büszkék vagyunk csapatunk teljesítményére, és köszönjük minden résztvevőnek, hogy együtt tették különlegessé ezt a hétvégét.

Szombaton rajtol a IX. Méri Janka Emléktorna a Tüskesátorban

 

Április 25–26. között immár kilencedik alkalommal rendezzük meg a Méri Janka Emléktornát, amellyel egykori játékosunk, Méri Janka emléke előtt tisztelgünk. A 2016-ban életre hívott esemény az évek során a hazai női jégkorong egyik meghatározó hagyományává vált.

 

Az idei tornán négy csapat lép jégre:
– Hokiklub Budapest
– KSI
– Hatvani Gigászok
– Lehel HC

 

A szombati nap különleges felvezetéssel indul: 10:00 és 12:00 között U10-es lány torna adja meg az alaphangot a hétvégének. A Hokiklub Budapest két csapattal képviselteti magát, mellettük a KSI és a MAC Budapest fiataljai lépnek jégre. Az U10-es mérkőzések után, 12:30-tól kezdetét veszi a IX. Méri Janka Emléktorna programja egy HKB – KSI találkozóval.

Találkozzunk a Tüskesátorban!