DEBL / U25

Győzelemmel zárult az első DEBL hétvége

A HKB DEBL csapata 8-1 re győzött a KSI csapata ellen. Az első harmadban 4 gólt szerzetek a lányok (Farkas, Romasz,Farkas, Kolozsvári), majd a második és a harmadik harmadban 2-2 gólt (Gaitz,Kolozsvári,Szederkényi,Szücs) sikerült betalálni az ellenfél kapujába. Ezen felül, Millibák Helga 95%-os védési mutatót szerzett ezen a mérkőzésen. Somogyi Vivien a DEBL vezetőedzője így … Győzelemmel zárult az első DEBL hétvége folytatása

Posted in Hírek, Kiemelt, Női DEBL / U25 | Leave a comment

Alexis Ryan és Lindsey Donovan az EWHL csapat új légiós hátvédjei!

A 2022/23-as szezonban kettő új légiós hátvéd is érkezik az EWHL csapatba. Egy rövid interjú keretein belül megismerkedhetünk jobban a játékosokkal. Miért választottad az egyesületet? Lindsey: Sok pozitívumot hallottam a sportszervezetről, ezért úgy éreztem, hogy nagyon jó döntés lenne, ha ezeket én is megtapasztalnám testközelből. Úgy gondolom, hogy ebben a klubban játékosként és emberileg … Alexis Ryan és Lindsey Donovan az EWHL csapat új légiós hátvédjei! folytatása

Kispályás megmérettetésen vett részt női-utánpótlás csapatunk

A kőszegi MetalChem II. női kispályás jégkorong tornán mutatták meg magukat Somogyi Vivien tanítványai. A nyitónapon nap 3 alkalommal léptek jégre lányaink, az első mérkőzésen az Angels NJA-t 9-0-ra, majd az FTC B-t 7-0-ra, valamint a későbbi bajnok Rampage együttesét 3-1-ra sikerült felülmúlnia csapatunknak! Sajnos a második nap folyamán már kevésbé jött ki a lépés: … Kispályás megmérettetésen vett részt női-utánpótlás csapatunk folytatása

DEBL ezüstéremmel tértek haza lányaink!

Vasárnap délután lejátszották lányaink a DEBL bajnokság döntő mérkőzését a MAC Marilyn csapata ellen. Egy taktikailag igencsak kiélezett meccset játszottak a csapatok, hiszen az első két harmadban nem is született gól. A MAC a 41. és 43. percben szerezte góljait, melyre rövid időn belül, a 47. percben Pavuk Petra révén tudott válaszolni csapatunk. Bár lányaink … DEBL ezüstéremmel tértek haza lányaink! folytatása

Irány a Döntő!

A DEBL FinalFour elődöntő mérkőzését lányaink a nagy rivális, Villach csapata ellen játszották. Alakulatunk  igen szoros, kiélezett mérkőzésen az utolsó harmad végén megszerezte győztes gólját, így 4:3-as eredménnyel zárult az összecsapás! Ezzel Somogyi Vivien lányai bekerültek a döntőbe, amit a MAC Marilyn csapat ellen fognak játszani holnap, azaz vasárnap -ös kezdettel! Hajrá lányok, hozzátok haza … Irány a Döntő! folytatása

DEBL alakulatunk a Final Four-ban!

DEBL csapatunk múlt heti győzelmével, a tabella második helyéről bejutott a FinalFour-ba, így ezen a hétvégén Grazban szállhat versenybe az aranyért. Ehhez először a nagy riválissal, a tabellán végül harmadik helyen végző Villach csapatával kell megmérkőznie szombaton. Somogyi Vivien lányai komoly felkészülésen vannak túl és hatalmas reményekkel kelnek útra szombat reggel! A szombati mérkőzés 12.45-kor … DEBL alakulatunk a Final Four-ban! folytatása

Tovább az aranyért!

16 mérkőzés, 12 győzelem, 36 pont. Ezzel a mérleggel menetel be DEBL csapatunk a Final Four-ba, hisz lányaink lejátszották utolsó alapszakasz meccsüket a Bécs ellen, ahol is fölényes, 9-2-es sikert arattak!  A lányok egyként küzdötték végig mind a három harmadot. A kiegyensúlyozott és határozott csapatunkat a Bécs agresszív, időnként kevésbé sportszerűnek nevezhető játéka sem tudta … Tovább az aranyért! folytatása

Az alapszakasz záró mérkőzése vár ránk

DEBL csapatunk utolsó mérkőzését vasárnap, 13 óra 45 perces kezdéssel játssza az EAC Junior Capitals “Flyers” ellen hazai pályán, a Tüskesátorban. A tabella jelenlegi állása alapján lányaink győzelmére számíthatunk, hisz a “Flyers” csapata a 6. helyről várja a mérkőzést. Szurkoljunk együtt a lányoknak minél többen a helyszínen! Aki pedig online követné az eseményt ezen a … Az alapszakasz záró mérkőzése vár ránk folytatása

DEBL-es lányaink újra az élen

DEBL-es csapatunk a Ferencváros ellen 4:1-es győzelemmel tért vissza pihenőjéről. Az első gólra ugyan várni kellett a második harmadig, de végig fölényben maradtak az FTC-vel szemben. A lányok nagyon szép mérkőzést játszottak, kiállításra sem igazán került sort, ennek köszönhetően visszavették a vezetést a tabellán és 33 ponttal léphetnek jégre a következő mérkőzésen.

A Ferencváros ellen nyernénk vissza a lendületet!

DEBL-es lányaink majd két hét pihenő után most vasárnap ismét jégre lépnek a Ferencváros ellen. A legutóbbi osztrák hétvége után sajnos csapatunk visszacsúszott a tabella harmadik helyére, így jelenleg 30 ponttal, 14 győzelemmel a MAC Marilyn és a Villach csapata mögött áll. A statisztikát tekintve közel hasonló erőviszonyok mellett küzd majd meg egymással a két csapat, … A Ferencváros ellen nyernénk vissza a lendületet! folytatása

Posted in Női DEBL / U25 | Leave a comment

• Somogyi Vivien

Vivi korábban a magyar nemzeti válogatott támadója, a MAC és a Marilyn HC játékosa volt, 2014 óta egyesületünk tagja. A 2020-21-es szonig EWHL és OB I csapatunkat erősítette játékosként, edzőként pedig az U8-U10 és az U12 korú KMH Girls csapatok felkészüléséért volt felelős Ungár Rebekával együtt. A 2021-22-es szezontól játékos pályafutása végeztével edzői babérokra tör és a KMH DEBL valamint Női U25 csapataival dolgozik együtt.

somogyi@kmh.sport.hu

• Ungár Rebeka

Rebi 2003-ban kezdett az FTC-ben jégkorongozni, majd több különböző hazai csapatban is játszott. 2013 óta a KMH játékosa, valamint válogatott múlttal rendelkező játékos. Rebi a csupa lányból álló KMH U8-U10-es korosztályú Girls csapatot, illetve az U12-es Girls csapatot irányította Somogyi Viviennel közösen. A 2021-22-es szezontól a KMH DEBL és Női U25 A csapataival dolgozik Somogyi Viviennel együtt.