Mindenkinek elérhetőek az új száraz edzés eszközök – Kóger István

Az utóbbi időben sok átalakítás és újítás történt a KMH háza táján. Létrejött egy olyan száraz eszközpark a jégpálya körül, ahol a játékosok csapatosan illetve egyénileg is fejleszthetik a technikájukat. Kóger István szakmai igazgatót kérdeztük, pontosan milyen eszközök állnak így a játékosok rendelkezésére, valamint hogyan fogják hasznosítani ezeket az edzések folyamán.

Milyen eszközökkel bővült a KMH szárazedzés repertoárja?

Az én alap filozófiám, hogy a jégen való felkészülés, csak egy töredéke a jó sportolóvá válásnak. Nagyon fontos, hogy sokat kell a jeges edzések mellet szárazon is dolgozni. Ezért kezdtünk bele a KMH területén ezekbe a fejlesztésekbe, hogy minél szélesebb körű eszközöket tudjunk a játékosoknak és az edzőknek biztosítani, hogy javítani tudjuk a felkészülést.

A jégkorong változik és fejlődik, és a mai nemzetközi jégkorong stílusban pont a technikás és a gyors játékosok tudnak érvényesülni, ellenben a korábbi időkhöz képest, ahol a robusztus, ütközős játékosok domináltak. Ehhez az új stílushoz az edzésmódszer is változott, és itt ér össze a száraz munkával. A technika fejlesztése az elsődleges cél ezekkel a eszközökkel, a korcsolya gépen a korcsolya technikát tudjuk remekül csiszolni. Emellett egy lőpad rendszert alakítottunk ki, ahol a lövő, korongkezelő technikát tudjuk fejleszteni jégen kívül is. Legújabb eszközök a nemrég elkészült a konditermes és futó folyosó, ahol a fizikális állapotát tudjuk növelni a játékosoknak.

Hogyan tudják az edzők hasznosítani ezeket az eszközöket?   

A jégbeosztás az egy nagy harc minden héten, hogy minden korosztály elég jégidőt kapjon. Most így kialakult egy másik platform a száraz edzésekhez, ahol az edzőkkel együtt osztjuk el, ki mikor melyik száraz részt tudja használni, de természetesen a játékosoknak egyéni munkavégzésre is tudjunk lehetőséget is adni.

Sokszor előfordul, hogy az iskola és az edzés között nem tudnak hazamenni a gyerekek, így szeretnénk ha nem tétlenül töltenék ezeket az időket, a most megvalósult területek lehetőséget adnak az egyéni képességüket maguktól is és fejlődjenek és önállóan is használhatják ezeket amikor éppen szabad egy-egy terület.

Minden korosztályban tudják használni ezeket az eszközöket?

Ezeket az eszközöket egész picik is használhatják már, természetesen Ők csak edzői felügyelet mellett. U12, U14-től már akár egyénileg is használhatják

Vannak-e még hasonló tervek, amikkel bővítitek a KMH-t?

Különböző eszközök vannak, amikkel folyamatosan bővíthetjük például a konditermet vagy kiegészíthetjük a lőpadot, futófolyosót. De mostmár egy komplett rendszer kezd el kialakulni, ahol a rehabilitációnál testösszetétel mérő készülékek, különböző erőfelmérő gépeink vannak, az infra kapuink, amivel a sebességet tudjuk mérni.

Jelenleg az egyesület ott áll, hogy egy komplex felmérést tudunk végezni egy játékossal, ebben izomerőt, kardiót. Megvan minden eszközünk, hogy az eredmények tudatában mit lehet fejleszteni, majd a fejlesztés után újra felméri időközönként, hogy hogy állnak a játékosok.

Navigáció