Hétvégi utánpótlás mérkőzések

Mozgalmas hétvégét tudhatunk magunk mögött, ugyanis minden utánpótlás csapatunk mérkőzést játszott. Az U8 és U10 az MJSZ által szervezett McDonlad’s gyermek jégkorong fesztiválon vett részt 2 illetve 3 csapattal. A hétvégéről kérdeztük az edzőket, válaszaikat alább olvashatjátok:

Veres Marcell U8

Mind a két csapatra nagyon büszkék lehettünk. A kék torna jó erőfelmérő volt és megerősített benne minket, hogy jó irányba haladunk, de megmutatta azt is, hogy milyen területeken tudunk még fejlődni. A piros tornán pedig öröm volt látni a rengeteg mosolygós arcot a meccsek előtt, alatt és után. A piros csapat egy jelentős része most esett át a tűzkeresztségen és a kék csapatunkból is többen most léptek szintet és játszották le első kék tornájukat. Ennek ellenére fantasztikus teljesítményeknek lehettünk szemtanúi és ami még fontosabb mindenki egy óriási élménnyel távozott a Vasas jégcentrumból.

Egyedi Noémi U10

Ebben a korosztályban még elsősorban az a fontos, hogy a gyerekek élvezzék a játékot, de egyben szakmai képzést is kapjanak. Az edzéseken elsajátított készségeket öröm volt viszont látni a gyerekektől meccs közben. Mind a három csapatunk kiemelkedően teljesített, szoros és küzdős mérkőzéseket játszottunk és innen már csak jobbak leszünk, a hiányosságokat pedig edzésen fejlesztjük, hogy a jövőben még sikeresebbek lehessünk. Nem csak színvonalas meccseket játszhattak a gyerekek, de a hangulat is nagyon vidám volt, ugyanis sok kis játékos élete első tornáján vett sikeresen részt.

Az Ajka otthonában vendégeskedett a HKB Vikings csapata, ahol egy izgalmas eseménydús mérkőzést játszhattak, amely a harmadik korosztályos mérkőzés volt a kék bajnokságban.

Roczanov Zsolt U12

A gyerekeken érződött a “busz láb” a találkozó elején, de hamar felvették a fonalat az Óriások csapatával. Habár egy hajtós meccset játszottunk úgy érezzük, hogy a gyerekekben ennél sokkal több van és törekedni fogunk arra, hogy a következő héten ezt kihozzuk belőlük és újult erővel ugrunk neki a hétvégi mérkőzésen a DHK csapatának.

Az U14-es A csapatunk lejátszotta az első kvalifikációs mérkőzését szintén Ajkán, aminek a végeredménye 4:2 lett az Ajka javára.

Francsics Bence és Roczanov Zsolt így látta a mérkőzést: U14 A

A játékosaink jól küzdöttek, sajnos a körülmények nem nekünk kedveztek, de ennek ellenére is példásan hajtottak a mieink és az utolsó percig kitartottak. Szoros meccs volt, a meccs  végén 3:2-nél egy időkérés után 2,5 percen keresztül 6 az 5 ellen játszottunk, ahol sok passzjáték és lövés volt, ám az egyenlítő gól nagyon kevesen múlott, sajnos a hajrá egy üres kapus góllal dőlt el. Ebből a meccsből a tanulságot levonva tudunk építkezni a következő mérkőzésekre.

Az U14-es B csapatunk Veszprémben játszott kvalifikációs mérkőzést a Hatvan és a házigazda Veszprém ellen.

Gömöri Norbert U14 B

Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű feladatunk, hiszen az ellenfél csapatai nem rendelkeznek “A” csapattal, így a B csapatuk a legerősebb, míg a mi egyesületünk rendelkezik A csapattal. Az eredmények nem tükrözik a mutatott játékképét, sajnos alul maradtunk mindkét megmérettetést követően, de azt gondolom az áprilisban kitűzött cél irányába haladunk, ami nem más mint, hogy a “B” csapatunk játékosait olyan szintre hozzuk fel, ami megállja a helyét egy magasabb szinten is.

A BJA otthonában fogadta az U16-os csapatunkat, amelynek a végeredménye 4-1 lett a BJA javára.

Gömöri Csaba U16

A mérkőzés első harmadában a mi játékunk érvényesült. Gyorsabban koriztunk és több támadást vezettünk, igaz sokszor minőségi lövésig nem jutottunk el. Habár a BJA csak néhány szórványos ellentámadást tudott vezetni, viszont a lövéseik életveszélyesek voltak. Ilyenkor a kapusunk kivaló teljesítménye kellett, hogy ne kapjunk gólt. A második harmadban egy buta kiállítást összeszedve hátrányban meglőtte első gólját a BJA csapata, ami szárnyakat adott a tehetséges játékosoknak. Ekkor sebességet váltottak, amire nem tudtunk reagálni. A harmadik harmadban már csak szépítésre volt lehetőségünk.

Ezzel a mérkőzéssel eldőlt, hogy nem jutottunk be a legjobb 8 csapat közé, ami nagy álmunk volt. Október 2-án utolsó meccsel még az OHA ellen játszunk a Tüskesátorban, ahol szeretnénk szépen búcsúzni a kvalifikációtól. Az A2 bajnokságban mindent megteszünk majd annak érdekében, hogy vissza küzdjük magunkat a legjobb 8 csapat közé.

6-1 -re nyert az U18-as csapatunk az OHA ellen!

Dorner Benjamin U18

Jól kezdtük a meccset, sikerült végig nyomást helyezni az ellenfélre, bár az első harmad 0-0 volt, szerencsére tartottuk tovább magunkat a megbeszéltekhez és elkezdtük a gólókat lőni. A végére kicsit kiengedtünk, de alapvetően elégedett vagyok a mutatott játékkal és az eredménnyel.

A jövőhéten hétvégén sem fogunk unatkozni, hiszen az első DEBL mérkőzés lesz vasárnap, ahova mindenkit várunk szurkolni!