Hétvégi női sikerek: EWHL, Angels Cup

A hétvége folyamán a lányok különösen nagyot alakítottak a KMH-ban. A felnőtt női csapat pénteken egy EWHL Szuperkupa, szombaton pedig egy EWHL meccs keretein belül találkoztak az Aisulu Almaty csapatával, a kisebbek pedig az Angels Cup-on bizonyítottak Dunaújvárosban.

Angels Cup

Ismét megrendezésre került ez a csak lányoknak szóló torna Dunaújvárosban, ahol a mieink is részt vettek a Dunaújváros, a Gyergyói Hokiklub és a Hatvan csapatai mellett.

A csapat a két napon vegyesen felállásban szerepelt. Szombaton inkábba kisebbek játszottak, a csapat nagy része U12-es korosztályból került ki. Vasárnap a nagyobbak, U14-től felfelé láthattuk inkább őket a jégen. Közös erővel sikerült elhozniuk a lányoknak az ezüst érmet a tornáról!

Összességében nagyon jól érezték magukat a tornán a lányok, jó gyakorlási lehetőség volt. Főként a taktikai elemeket próbáltuk kigyakorolni. A kapusokat nagy dicséret illetti a tornán látott teljesítményükért. – mondta el Somogyi Vivien edző a tornáról.

A csapat Eötvös Esztit jelölte meg a „legjobb hátvéd” kategóriában, amit meg is nyert.

Végeredmény:
1. Gyergyó
2. KMH
3. Hatvan
4. Dunaújváros

EWHL

A felnőttek pénteken illetve szombaton fogadták az Aisulu Almaty csapatát egy EWHL Szuperkupa és egy EWHL mérkőzés keretein belül.

A szombati napont 3:1-ra nyerték a lányok. A 2. percben Mayer Fruzsi talált a hálóba, az 5. percben Sara Confidenti. A 20. percben a harmad végén jött a szépítés Roxanne Rioux-tól. A meccs utolsó gólját Hayley Williams szerezte meg a 40. percben, így alakult ki a 3:1-es végeredmény.

A meccs jegyzőkönyvét itt találjátok.

A szombati meccs is hasonlóan jól alakult, mint a pénteki. A 22. percben Szamosfalvi Petráé volt a mérkőzés első találata. A 38. percben Huszál Alexandra talált a kazahok hálójába. Az 50. percben Breanna Berndsen szépített az Almaty első góljával. 51. percben Mayer Fruzsi lőtte a csapat harmadik gólját. Az 57. percben Natasza Tarnowszki szerezte a meccs utolsó találatát, így lett a végeredmény 4:1.

A mérkőzés jegyzőkönyvét itt találjátok.

Szép volt Lányok! Mindenkinek nagyon gratulálunk a hétvégi teljesítményetekhez!