Cseh hátvéddel erősít DFEL csapatunk

Klubunk DFEL-csapata újabb komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkező játékossal erősödik a 2026/27-es szezonra. A cseh válogatottban is többször szereplő hátvéd, Tereza Radová olimpiai részvétellel, négy A-csoportos világbajnoksággal és egy világbajnoki bronzéremmel érkezik Budapestre.

A rutinos védő az elmúlt hat szezon nagy részét a svéd bajnokságban, a Leksand IF együttesénél töltötte, ahol értékes nemzetközi tapasztalatot szerzett Európa egyik legerősebb női ligájában. Új játékosunkat egy rövid bemutatkozó interjú keretében ismerhetjük meg közelebbről:

Többször is képviselted a cseh válogatottat nagy nemzetközi tornákon, köztük az olimpián és több A-csoportos világbajnokságon is. Mit jelent számodra visszagondolni ezekre az élményekre?

A cseh válogatott képviselete olyan eseményeken, mint az olimpia vagy a világbajnokság, őszintén szólva olyasmi, amit fiatal koromban sosem gondoltam volna. Minden torna adott valamit: boldog emlékeket, türelmet, és legfőképpen jobb jégkorongozóvá tett. Szeretném ezeket a tapasztalatokat a csapatba is magammal hozni, és olyan játékos lenni, aki különbséget tud jelenteni a jégen.

Az elmúlt években Svédországban játszottál, amelyet a női jégkorong egyik legerősebb európai közegének tartanak. Mennyiben segítette ez a fejlődésedet játékosként?

Svédország rengeteget segített nekem, a jégen és azon kívül is. Ott a hoki nagyon gyors, okos és szervezett, így sokat kellett fejlődnöm döntéshozatalban és korcsolyázásban is. Szerintem ott vált belőlem igazán komplett hátvéd. Emellett a külföldi élet önállóságra is tanít. A svéd hokikultúra pedig megtanít arra, hogyan legyél következetes nemcsak a meccsnapokon, hanem a mindennapokban is.

Miért döntöttél úgy, hogy a következő szezonban a Hokiklub Budapesthez igazolsz, és a DFEL-ben folytatod a pályafutásodat?

Úgy éreztem, ez a megfelelő következő lépés számomra. A DFEL évről évre egyre erősebb bajnokság lesz. Olyan helyet kerestem, ahol tovább fejlődhetek, fontos szerepet kaphatok, és részese lehetek valami sikeres építésének. Ráadásul Budapest is egy nagyon szép város. A jó hoki és a jó ételek veszélyes kombinációt jelentenek számomra.

Hátvédként hogyan jellemeznéd a játékstílusodat? Milyen erősségekkel tudod segíteni az új csapatodat?

Hibrid hátvédként jellemezném magam. Megbízható vagyok védekezésben, de a támadások támogatásából is ki tudom venni a részem. Fizikális játékosnak tartom magam, emellett nyugodt vagyok a koronggal. Talán a legfontosabb, hogy nagyon versengő típus vagyok, ezért energiát, versenyszellemet és higgadtságot szeretnék hozni a csapatba nyomás alatt is.

Milyen személyes és csapatszintű célokat fogalmaztál meg a következő szezonra?

Személy szerint szeretnék tovább fejlődni a játékom minden területén, és még kiegyensúlyozottabb játékossá válni a szezon során. Csapatszinten egyértelmű cél, hogy a bajnokság élmezőnyében szerepeljünk és megnyerjük az DFEL-t. Emellett szeretnék egy kis cseh nyelvet is tanítani a csapattársaimnak, hogy csehül is tudjunk beszélgetni egymással.

Navigáció