Világbajnoki negyedik az U18 válogatott

A magyar U18-as válogatott 4-0-ra kikapott Ausztriától pénteken, így a negyedik helyen végzett a kijevi, divízió 1/B-s világbajnokságon. Az első két meccs  győzelemmel végződött Románia és Olaszország ellen, majd Ukrajnától rendes játékidőben (3-4) , Japántól büntetőkkel (2-3) kikaptak a fiúk. Az utolsó mérkőzésen a bronzérem volt a tét, a válogatott ellenfele Ausztria volt. A végeredmény 4:0 lett az osztrákok javára. Ezzel a negyedik helyen végzett az U18 válogatott. Egyesületünk játékosát Szécsi Patrikot kérdeztük az elmúlt hetekről és a kiélezett izgalmakról:

˝Az elmúlt hetek csak a jégkorongról szóltak, ahogy ennek lennie kell is ilyenkor, hozzáteszem imádom az ilyen heteket! Már az otthoni tábor alatt jó hangulatban telt a felkészülés és ez nem változott meg Kijevben sem. Amikor kiértünk a világbajnokság helyszínére két napunk volt még a vb rajt előtt. Az alatt a két nap alatt két edzésünk volt és pár meeting, csapatmegbeszélés, amiről úgy gondolom, hogy nagyon sokat segítettek a csapategység kialakításában. Az első két mérkőzésünkön tökéletesen a mi akaratunk szerint érvényesültek a dolgok és minden úgy alakult, ahogy azt szerettük volna. Ezután sajnos kikaptunk a hazaiaktól, ami azért volt fájó mert a harmadik harmad utolsó 10 percében, olyan játékot mutattunk, amit igazán tudunk. Majd jött a japánok elleni meccs, ahol sajnos megint elkövettünk pár hibát.  A harmadik harmadban megint megmutattuk, hogy képesek vagyunk 0-2-ről is felállni, de sajnos a büntetőlövéseknél nem volt szerencsénk. Tegnap lejátszottuk utolsó mérkőzésünket, tudtuk hogy ez lesz a legfontosabb meccs, hiszen éremért játszottunk. Összességében jól éreztem magam, profi körülmények között voltunk, minden adott volt, ahhoz hogy elérjük a kitűzött céljainkat. A csapat mindent megtett amit tudott. ˝
Gratulálunk Patriknak és az egész válogatottnak!!