EWHL: 7:3-ra győzött női csapatunk a Bécs ellen!

Szombaton a Bécs csapatát fogadtuk a Tüskecsarnokban az osztrák bázisú EWHL bajnokság keretein belül. Az előző szezonban mindkét együttes bejutott a Final Fourba, tehát az összecsapás igazi presztízs meccsnek számított. A találkozót magabiztos, 7:3-mas  győzelemmel zártuk!

Már első percben megszereztük a vezetést; Averi Nooren lőtte a gólt Somogyi Vivien átadásából. Az ötödik percben Ungár Rebeka növelte tovább előnyünket, góljához Somogyi Vivien és Averi Nooren adták az asszisztokat, majd Huszák Alexandra megszerezte a csapat harmadik találatát, így az első harmad végén 3:0-ra vezettünk.

A huszonkettedik percben két újabb gólt szereztünk; előbb Huszák, majd Nooren volt eredményes. A harmincadik percben ismét Huszák talált be a bécsiek kapujába, így a mérkőzés felénél már 6:0-ra vezettünk. A harminckettedik percben a vendégeknek sikerült szépíteni, ám a harmincnegyedik percben tökéletesen használtuk ki emberelőnyös helyzetünket; Grkovic Jelena és Tóth Enikő passzaiból Huszák szerezte meg a hetedik gólt.

A záró játékrészt 7:1-es vezetéssel kezdtük. A vendégeknek sikerült két gólt szereznie a harmadban, így valamelyest faragtak a hátrányukból. A végeredmény 7:3 lett,  így hibátlan mérleggel állunk az idei EWHL szezon három lejátszott mérkőzése után.